| Nivel national - Februarie 2026 | 16.08% | 4.93% | 27.53% | 51.47% | 44094 |
| Alba - SPITALUL DE BOLI CRONICE CAMPENI | 28.57% | 0% | 14.29% | 57.14% | 7 |
| Alba - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE AIUD | 21.62% | 0% | 8.11% | 70.27% | 37 |
| Alba - SPITALUL DR. ALEXANDRU BORZA ABRUD | 17.24% | 3.45% | 17.24% | 62.07% | 29 |
| Alba - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ALBA IULIA | 14.19% | 2.97% | 33% | 49.83% | 303 |
| Alba - SPITALUL MUNICIPAL AIUD | 10.53% | 5.26% | 36.84% | 47.37% | 19 |
| Alba - SPITALUL MUNICIPAL BLAJ | 15.71% | 1.43% | 25.71% | 57.14% | 70 |
| Alba - SPITALUL MUNICIPAL SEBES | 17.95% | 0% | 12.82% | 69.23% | 39 |
| Alba - SPITALUL ORASENESC CAMPENI | 4.17% | 2.08% | 31.25% | 62.5% | 48 |
| Alba - SPITALUL ORASENESC CUGIR | 30% | 10% | 15% | 45% | 20 |
| Arges - GRAL MEDICAL SRL BUCURESTI PUNCT DE LUCRU PITESTI | 6.67% | 0% | 20% | 73.33% | 15 |
| Arges - SPITALUL DE BOLI CRONICE CALINESTI | 25% | 0% | 0% | 75% | 12 |
| Arges - SPITALUL DE GERIATRIE SI BOLI CRONICE CONSTANTIN BALACEANU STOLNICI STEFANESTI | 12.5% | 0% | 16.67% | 70.83% | 24 |
| Arges - SPITALUL DE PEDIATRIE PITESTI | 25.4% | 3.17% | 30.16% | 41.27% | 63 |
| Arges - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CAMPULUNG | 33.33% | 0% | 27.78% | 38.89% | 18 |
| Arges - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE LEORDENI | 21.05% | 0% | 10.53% | 68.42% | 19 |
| Arges - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE SF. ANDREI VALEA IASULUI | 15.28% | 0% | 13.89% | 70.83% | 72 |
| Arges - SPITALUL DE PSIHIATRIE SF MARIA VEDEA | 0% | 0% | 16.67% | 83.33% | 6 |
| Arges - SPITALUL DE RECUPERARE BRADET | 24% | 0% | 7% | 69% | 100 |
| Arges - SPITALUL JUDETEAN ARGES (PITESTI) | 22.02% | 15.6% | 29.36% | 33.03% | 109 |
| Arges - SPITALUL MUNICIPAL CAMPULUNG | 9.09% | 10.91% | 40% | 40% | 55 |
| Arges - SPITALUL MUNICIPAL C. DE ARGES | 13.04% | 15.22% | 32.61% | 39.13% | 92 |
| Arges - SPITALUL ORASENESC "REGELE CAROL I" COSTESTI | 25% | 12.5% | 25% | 37.5% | 8 |
| Arges - SPITALUL SFANTUL NICOLAE SRL | 18.03% | 0% | 21.31% | 60.66% | 61 |
| Arges - SPITALUL SF SPIRIDON MIOVENI | 23.08% | 10.58% | 24.04% | 42.31% | 104 |
| Arad - CENTRUL MEDICAL ONCOHELP S.R.L. | 16.67% | 0% | 11.11% | 72.22% | 18 |
| Arad - SC LASER HOSPICE SRL | 17.65% | 0% | 14.71% | 67.65% | 34 |
| Arad - SPITAL DE PSIHIATRIE CAPILNAS | 33.33% | 0% | 0% | 66.67% | 3 |
| Arad - SPITAL DE PSIHIATRIE MOCREA | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Arad - SPITAL DE RECUPERARE NEUROPSIHOMOTORIE "DR. CORNELIU BARSAN" DEZNA | 15.79% | 0% | 26.32% | 57.89% | 19 |
| Arad - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA ARAD | 13.89% | 5.56% | 40.12% | 40.43% | 324 |
| Arad - SPITALUL ORASENESC INEU | 18.52% | 7.41% | 37.04% | 37.04% | 54 |
| Arad - SPITALUL ORASENESC LIPOVA | 7.69% | 0% | 7.69% | 84.62% | 13 |
| Arad - SPITALUL ORASENESC SEBIS | 14.29% | 14.29% | 28.57% | 42.86% | 7 |
| Bucuresti - ANGIOMEDICA - NOI STIM CE AI PE INIMA SRL | 29.27% | 4.88% | 14.63% | 51.22% | 41 |
| Bucuresti - BAU M.A.N. CONSTRUCT | 14% | 0% | 26% | 60% | 50 |
| Bucuresti - BIODERM MEDICAL CENTER SRL | 37.5% | 0% | 6.25% | 56.25% | 16 |
| Bucuresti - CARDIO REVOLUTION SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 1 |
| Bucuresti - CENTRUL DE DIAG SI TRAT PROVITA SA | 22.33% | 2.91% | 6.8% | 67.96% | 103 |
| Bucuresti - CENTRUL MEDICAL UNIREA PCT DE LUCRU ORADEA | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Bucuresti - CENTRUL METODOLOGIC DE REUMATOLOGIE "DR. ION STOIA" BUCURESTI | 21.43% | 1.3% | 14.29% | 62.99% | 154 |
| Bucuresti - CENTRUL NATIONAL CLINIC DE RECUPERARE NEUROPSIHOMOTORIE PENTRU COPII DR NICOLAE ROBANESCU CNCRNC | 21.92% | 6.85% | 9.59% | 61.64% | 73 |
| Bucuresti - CETTT SF STELIAN | 12.5% | 12.5% | 25% | 50% | 8 |
| Bucuresti - GLOBAL MEDICAL ULTRA S.R.L | 14.29% | 0% | 14.29% | 71.43% | 21 |
| Bucuresti - IMUNOMEDICA PROVITA SRL | 15.38% | 0% | 15.38% | 69.23% | 13 |
| Bucuresti - INSTITUTUL CLINIC FUNDENI | 12.54% | 3.78% | 31.46% | 52.22% | 925 |
| Bucuresti - INSTITUTUL DE BOLI INFECTIOASE "DR. MATEI BALS" | 18.14% | 4.66% | 24.18% | 53.02% | 794 |
| Bucuresti - INSTITUTUL DE FONOAUDIOLOGIE SI CHIRURGIE FUNCTIONALA ORL PROF DR D HOCIOTA - IFACF | 15.63% | 9.38% | 15.63% | 59.38% | 32 |
| Bucuresti - INSTITUTUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE MARIUS NASTA | 14.59% | 5.71% | 27.91% | 51.8% | 473 |
| Bucuresti - INSTITUTUL DE URGENTA PENTRU BOLI CARDIOVASCULARE PROF DR CC ILIESCU | 13.2% | 4.8% | 23.6% | 58.4% | 250 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL DE DIABET NUTRITIE SI BOLI METABOLICE PROF DR.N.PAULESCU | 66.67% | 0% | 0% | 33.33% | 3 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL DE ENDOCRINOLOGIE CI PARHON | 18.25% | 3.23% | 19.77% | 58.75% | 526 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL DE GERONTOLOGIE SI GERIATRIE ANA ASLAN | 16.5% | 1.01% | 19.19% | 63.3% | 297 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL DE NEUROLOGIE SI BOLI NEUROVASCULARE | 19.05% | 11.9% | 23.81% | 45.24% | 42 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL DE RECUPERARE, MEDICINA FIZICA SI BALNEOCLIMATOLOGIE | 20.18% | 1.32% | 20.18% | 58.33% | 228 |
| Bucuresti - INSTITUTUL NATIONAL PENTRU SANATATEA MAMEI SI COPILULUI ALLESANDRESCU RUSESCU | 14.37% | 6.32% | 29.02% | 50.29% | 696 |
| Bucuresti - INSTITUTUL ONCOLOGIC PROF DR AL TRESTIOREANU | 12.83% | 3.66% | 30.37% | 53.14% | 382 |
| Bucuresti - MEDIC LINE BUSINESS HEALTH SRL | 50% | 0% | 50% | 0% | 2 |
| Bucuresti - MEDICOVER SRL PUNCT DE LUCRU PITESTI | 13.33% | 0% | 13.33% | 73.33% | 15 |
| Bucuresti - MED LIFE SA SUCURSALA BUCURESTI | 23.33% | 6.67% | 33.33% | 36.67% | 30 |
| Bucuresti - MONZA ARES SRL | 24.29% | 0.71% | 6.43% | 68.57% | 140 |
| Bucuresti - OCULARCARE SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 3 |
| Bucuresti - REVERA ASSISTED S.R.L. | 25% | 0% | 62.5% | 12.5% | 8 |
| Bucuresti - SC AIS CLINCS&HOSPITAL SRL | 18.27% | 1.92% | 21.15% | 58.65% | 104 |
| Bucuresti - SC CLINICA "SF. LUCIA" SRL | 35.71% | 0% | 0% | 64.29% | 28 |
| Bucuresti - SC CM MUNPOSAN 94 SRL | 15.38% | 3.85% | 42.31% | 38.46% | 26 |
| Bucuresti - SC GRAL MEDICAL SRL | 12.99% | 3.9% | 20.78% | 62.34% | 77 |
| Bucuresti - SC MEDICAL CITY BLUE SRL | 9.09% | 9.09% | 18.18% | 63.64% | 11 |
| Bucuresti - S.C. SANADOR SRL | 9.68% | 5.38% | 27.96% | 56.99% | 186 |
| Bucuresti - SPITALUL CL COMF PROF DR D THEODORESCU | 15.29% | 10.59% | 30.59% | 43.53% | 85 |
| Bucuresti - SPITALUL CL COPII DR V GOMOIU | 15.83% | 6.61% | 28.26% | 49.3% | 499 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC CF NR 2 | 14.34% | 3.15% | 23.08% | 59.44% | 286 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC COLENTINA | 14.23% | 2.45% | 24.42% | 58.9% | 815 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC COLTEA | 16.45% | 3.71% | 23.61% | 56.23% | 377 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI TROPICALE DR VICTOR BABES | 13.76% | 3.97% | 24.6% | 57.67% | 378 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE NEFROLOGIE DR CAROL DAVILA | 21.51% | 0.36% | 13.62% | 64.52% | 279 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE ORTOPEDIE - TRAUMATOLOGIE "FOISOR" BUCURESTI | 26.42% | 0% | 9.43% | 64.15% | 53 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE PROF. DR. AL. OBREGIA | 15.09% | 3.77% | 30.19% | 50.94% | 212 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA "BAGDASAR ARSENI" | 18.77% | 5.8% | 27.65% | 47.78% | 293 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA FLOREASCA | 16.13% | 3.94% | 24.01% | 55.91% | 279 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII MS CURIE | 16.94% | 3.71% | 29.7% | 49.65% | 431 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA PT COPII GRIGORE ALEXANDRESCU | 15.35% | 3.02% | 29.53% | 52.09% | 430 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF IOAN | 15.97% | 5.76% | 29.06% | 49.21% | 382 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF. PANTELIMON | 21.67% | 6.67% | 33.33% | 38.33% | 180 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DE URGENTE OFTALMOLOGICE | 14.59% | 0% | 18.45% | 66.95% | 233 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC DR I CANTACUZINO | 16.67% | 5.09% | 21.76% | 56.48% | 216 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC FILANTROPIA | 14.81% | 6.17% | 29.01% | 50% | 324 |
| Bucuresti - SPITALUL CLINIC "NICOLAE MALAXA" BUCURESTI | 20.51% | 2.56% | 19.49% | 57.44% | 195 |
| Bucuresti - SPITALUL CL OG DR P SARBU | 16.91% | 2.9% | 21.74% | 58.45% | 207 |
| Bucuresti - SPITALUL CL PROF DR T BURGHELE | 14.02% | 4.43% | 26.94% | 54.61% | 271 |
| Bucuresti - SPITALUL CL URG CHIR PL REP SI ARSURI | 15.79% | 2.63% | 13.16% | 68.42% | 38 |
| Bucuresti - SPITALUL DE BOLNAVI CRONICI SI GERIATRIE SF. LUCA | 25% | 0% | 25% | 50% | 60 |
| Bucuresti - SPITALUL DE ONCOLOGIE MONZA S.R.L. | 22.73% | 2.27% | 22.73% | 52.27% | 44 |
| Bucuresti - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE SF. STEFAN | 13.1% | 5.95% | 19.05% | 61.9% | 84 |
| Bucuresti - SPITALUL DE PSIHIATRIE DR. CONSTANTIN GORGOS | 16.67% | 2.78% | 8.33% | 72.22% | 36 |
| Bucuresti - SPITALUL UNIVERSITAR CF WITING | 15.15% | 1.21% | 14.55% | 69.09% | 165 |
| Bucuresti - SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA | 14.99% | 5.29% | 27.08% | 52.64% | 927 |
| Bucuresti - SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA ELIAS | 16.09% | 4.79% | 27.2% | 51.92% | 522 |
| Bacau - CLINICA NEWMEDICS SRL - PUNCT DE LUCRU BACAU | 100% | 0% | 0% | 0% | 2 |
| Bacau - RETEAUA MEDICALA PSIHOMED S.R.L. | 0% | 0% | 0% | 100% | 1 |
| Bacau - SC CARDIOMED SRL | 20% | 0% | 20% | 60% | 5 |
| Bacau - SC CIN MED SRL | 33.33% | 0% | 0% | 66.67% | 6 |
| Bacau - SC ELYTIS CARE SRL | 6.25% | 0% | 25% | 68.75% | 16 |
| Bacau - SPINAL CARE DOBRECI SRL | 11.11% | 0% | 11.11% | 77.78% | 9 |
| Bacau - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BACAU | 17.14% | 5.71% | 22.86% | 54.29% | 35 |
| Bacau - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU | 14.44% | 7.22% | 38.24% | 40.11% | 374 |
| Bacau - SPITALUL MUNICIPAL DE URGENTA MOINESTI | 16.96% | 1.79% | 31.25% | 50% | 112 |
| Bacau - SPITALUL MUNICIPAL SF. IERARH DOCTOR LUCA ONESTI | 16.38% | 5.8% | 27.3% | 50.51% | 293 |
| Bacau - SPITALUL ORASENESC BUHUSI | 23.89% | 2.22% | 20% | 53.89% | 180 |
| Bacau - SPITALUL ORASENESC "IOAN LASCAR" COMANESTI | 18.42% | 5.26% | 24.56% | 51.75% | 114 |
| Bacau - TACO HOSPITAL SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 1 |
| Bihor - CENTRUL VASCULAR VENUS SRL | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Bihor - CLINICA LAVINIA DAVIDESCU SRL | 18.75% | 0% | 12.5% | 68.75% | 16 |
| Bihor - PRESIDENT PREMIUM MEDCENTER S.A. | 18.18% | 0% | 9.09% | 72.73% | 22 |
| Bihor - SP. CLINIC DE RECUPERARE MEDICALA BAILE FELIX | 13.64% | 1.52% | 19.7% | 65.15% | 66 |
| Bihor - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA ORADEA | 17.66% | 5.99% | 35.33% | 41.02% | 334 |
| Bihor - SPITALUL GENERAL CF ORADEA | 16.98% | 0% | 32.08% | 50.94% | 53 |
| Bihor - SPITALUL MUN.DR. POP MIRCEA | 25% | 7.81% | 28.13% | 39.06% | 64 |
| Bihor - SPITALUL MUNICIPAL "EP.N.POPOVICI" BEIUS | 12.66% | 6.33% | 41.77% | 39.24% | 79 |
| Bihor - SPITALUL MUNICIPAL SALONTA | 0% | 0% | 50% | 50% | 2 |
| Bihor - SPITALUL ORASENESC ALESD | 17.54% | 8.77% | 29.82% | 43.86% | 57 |
| Bihor - SPITALUL ORASENESC STEI | 11.43% | 0% | 34.29% | 54.29% | 35 |
| Bistrita Nasaud - CLINICA SANOVIL | 11.76% | 0% | 0% | 88.24% | 17 |
| Bistrita Nasaud - HARD MED SOLUTIONS SRL | 33.33% | 0% | 11.11% | 55.56% | 9 |
| Bistrita Nasaud - SPITAL JUDETEAN | 17.35% | 3.74% | 30.95% | 47.96% | 294 |
| Bistrita Nasaud - SPITAL ORASENESC BECLEAN | 25% | 8.33% | 33.33% | 33.33% | 12 |
| Bistrita Nasaud - SPITAL ORASENESC NASAUD | 15.79% | 5.26% | 21.05% | 57.89% | 19 |
| Braila - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE | 28.99% | 1.45% | 20.29% | 49.28% | 69 |
| Braila - SPITALUL DE PSIHIATRIE | 15% | 2.5% | 25% | 57.5% | 40 |
| Braila - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BRAILA | 11.46% | 10.51% | 42.68% | 35.35% | 314 |
| Braila - SPITALUL ORASENESC FAUREI | 9.09% | 0% | 18.18% | 72.73% | 11 |
| Botosani - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE | 5.26% | 5.26% | 26.32% | 63.16% | 19 |
| Botosani - SPITALUL DE RECUPERARE SF. GHEORGHE | 13.21% | 1.89% | 24.53% | 60.38% | 53 |
| Botosani - SPITALUL JUDEŢEAN "MAVROMATI" | 11% | 7.12% | 38.19% | 43.69% | 309 |
| Botosani - SPITALUL MUNICIPAL DOROHOI | 16.39% | 13.93% | 26.23% | 43.44% | 122 |
| Brasov - MEDEUROPA SRL - PUNCT DE LUCRU | 20.51% | 1.28% | 12.82% | 65.38% | 78 |
| Brasov - OLD CARE ANGEL SRL | 16.67% | 16.67% | 50% | 16.67% | 6 |
| Brasov - ONCO CARD SRL | 15.31% | 1.02% | 27.55% | 56.12% | 98 |
| Brasov - SC DIABET CENTER SRL | 20% | 2.5% | 20% | 57.5% | 40 |
| Brasov - SC MEDEUROPA SRL | 18.18% | 2.42% | 10.91% | 68.48% | 165 |
| Brasov - SC MEDEUROPA SRL - PCT LUCRU ORADEA | 21.05% | 0.88% | 7.89% | 70.18% | 114 |
| Brasov - SPITAL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BRASOV | 21.98% | 7.69% | 26.37% | 43.96% | 91 |
| Brasov - SPITAL CLINIC DE PSIHIATRIE SI NEUROLOGIE BRASOV | 23.08% | 0% | 30.77% | 46.15% | 13 |
| Brasov - SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII BRASOV | 13.45% | 6.43% | 40.35% | 39.77% | 171 |
| Brasov - SPITALUL DE OBSTETRICA - GINECOLOGIE "DR.ION SBARCEA" BRASOV | 14.95% | 1.03% | 23.2% | 60.82% | 194 |
| Brasov - SPITALUL GENERAL CF BRASOV | 24.49% | 4.08% | 18.37% | 53.06% | 49 |
| Brasov - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BRASOV | 17.02% | 8.51% | 36.88% | 37.59% | 282 |
| Brasov - SPITALUL MUNICIPAL CODLEA | 17.86% | 3.57% | 10.71% | 67.86% | 28 |
| Brasov - SPITALUL MUNICIPAL DR - AUREL TULBURE FAGARAS | 23.38% | 20.78% | 28.57% | 27.27% | 77 |
| Brasov - SPITALUL MUNICIPAL SACELE | 14.44% | 3.33% | 16.67% | 65.56% | 90 |
| Brasov - SPITALUL ORASENESC RUPEA | 0% | 0% | 33.33% | 66.67% | 3 |
| Brasov - SPITALUL ORASENESC VICTORIA | 0% | 0% | 50% | 50% | 2 |
| Brasov - SPITALUL ORASENESC ZARNESTI | 12.5% | 12.5% | 25% | 50% | 8 |
| Buzau - AMAMED EXPERT CENTER SRL | 0% | 12.5% | 25% | 62.5% | 8 |
| Buzau - SPITALUL CF GALAţI - SECţIA EXTERIOARA CF BUZăU | 15.63% | 0% | 15.63% | 68.75% | 32 |
| Buzau - SPITALUL DE BOLI CRONICE SMEENI | 26% | 0% | 6% | 68% | 50 |
| Buzau - SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA | 14.29% | 2.38% | 35.71% | 47.62% | 42 |
| Buzau - SPITALUL JUDETEAN BUZAU | 14.42% | 6.73% | 33.65% | 45.19% | 104 |
| Buzau - SPITALUL MUNICIPAL RAMNICU SARAT | 40% | 0% | 20% | 40% | 5 |
| Buzau - SPITALUL ORASENESC NEHOIU | 12.5% | 12.5% | 18.75% | 56.25% | 16 |
| Cluj - ANGIOCARE S.R.L. | 29.17% | 0% | 8.33% | 62.5% | 24 |
| Cluj - CABINET OFTA DR TOMI SRL | 33.33% | 0% | 0% | 66.67% | 3 |
| Cluj - CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL | 20% | 0% | 6.67% | 73.33% | 15 |
| Cluj - CENTRUL MEDICAL UNIREA SRL | 18.75% | 6.25% | 12.5% | 62.5% | 48 |
| Cluj - INSTITUTUL DE UROLOGIE SI TRANSPLANT RENAL CLUJ - NAPOCA | 18.31% | 1.41% | 21.13% | 59.15% | 71 |
| Cluj - INSTITUTUL INIMII DE URGENTA PENTRU BOLI CARDIOVASCULARE "NICULAE STANCIOIU" CLUJ - NAPOCA | 19.11% | 2.85% | 13.41% | 64.63% | 246 |
| Cluj - INSTITUTUL ONCOLOGIC I CHIRICUTA CLUJ - NAPOCA | 16% | 6% | 36% | 42% | 50 |
| Cluj - INST.REG.DE GASTRO. - HEPATO. "PROF. DR. O.FODOR" | 14.02% | 5.3% | 31.46% | 49.22% | 321 |
| Cluj - POLARIS MEDICAL SA | 19.23% | 0.64% | 12.18% | 67.95% | 156 |
| Cluj - SPITALUL BOLI PSIHICE CRONICE BORSA | 50% | 0% | 50% | 0% | 2 |
| Cluj - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ | 17.03% | 2.4% | 20.64% | 59.92% | 499 |
| Cluj - SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ - NAPOCA | 18.31% | 1.41% | 23.94% | 56.34% | 142 |
| Cluj - SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII CLUJ - NAPOCA | 15.58% | 3.68% | 31.44% | 49.29% | 353 |
| Cluj - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA CLUJ - NAPOCA | 16.38% | 2.23% | 29.79% | 51.6% | 940 |
| Cluj - SPITALUL CLINIC MUNICIPAL CLUJ - NAPOCA | 16.35% | 5.03% | 22.33% | 56.29% | 318 |
| Cluj - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE "LEON DANIELLO" CLUJ - NAPOCA | 8.57% | 3.57% | 35.71% | 52.14% | 140 |
| Cluj - SPITALUL MUNICIPAL DEJ | 18.92% | 13.51% | 29.73% | 37.84% | 74 |
| Cluj - SPITALUL MUNICIPAL "DR.CORNEL IGNA" CAMPIA TURZII | 25% | 0% | 25% | 50% | 16 |
| Cluj - SPITALUL MUNICIPAL GHERLA | 13.79% | 13.79% | 17.24% | 55.17% | 29 |
| Cluj - SPITALUL MUNICIPAL TURDA | 14.71% | 7.84% | 27.45% | 50% | 102 |
| Cluj - SPITALUL ORASENESC HUEDIN | 6.25% | 6.25% | 31.25% | 56.25% | 32 |
| Cluj - SPITALUL UNIVERSITAR CF CLUJ | 15.38% | 0% | 23.08% | 61.54% | 13 |
| Cluj - VALDI MEDICA SRL | 33.33% | 0% | 16.67% | 50% | 12 |
| Calarasi - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CALARASI | 16.67% | 0% | 0% | 83.33% | 12 |
| Calarasi - SPITALUL DE PSIH. SAPUNARI | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Calarasi - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "DR. POMPEI SAMARIAN" CALARASI | 18.95% | 8.42% | 33.68% | 38.95% | 95 |
| Calarasi - SPITALUL MUNICIPAL OLTENITA | 20.73% | 23.17% | 32.93% | 23.17% | 82 |
| Caras Severin - ASOCIATIA BINEFACERE PRO VITAM | 0% | 0% | 25% | 75% | 4 |
| Caras Severin - SPITALUL JUDETEAN RESITA | 13.01% | 10.57% | 34.15% | 42.28% | 123 |
| Caras Severin - SPITALUL MUNICIPAL CARANSEBES | 10.17% | 6.78% | 22.03% | 61.02% | 59 |
| Caras Severin - SPITALUL ORASENESC MOLDOVA NOUA | 15.38% | 0% | 23.08% | 61.54% | 13 |
| Caras Severin - SPITALUL ORASENESC ORAVITA | 31.25% | 0% | 12.5% | 56.25% | 16 |
| Caras Severin - SPITALUL ORASENESC OTELU ROSU | 0% | 0% | 33.33% | 66.67% | 3 |
| Constanta - ASCLEPIOS SRL | 18.42% | 0% | 18.42% | 63.16% | 76 |
| Constanta - BRAINAXY CLINIC SRL | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Constanta - CENTRUL MEDICAL UNIREA SRL - SEDIUL SECUNDAR CONSTANTA | 14.55% | 12.73% | 34.55% | 38.18% | 55 |
| Constanta - DMZ MEDICAL S.R.L. | 15.38% | 7.69% | 38.46% | 38.46% | 13 |
| Constanta - MEDEUROPA SRL SEDIU SECUNDAR CONSTANTA | 0% | 0% | 33.33% | 66.67% | 12 |
| Constanta - MEDICAL CERMED SRL | 21.43% | 0% | 17.86% | 60.71% | 28 |
| Constanta - SANATORIUL BALNEAR SI DE RECUPERARE MANGALIA | 17.95% | 0% | 25.64% | 56.41% | 39 |
| Constanta - SANATORIUL BALNEAR SI DE RECUPERARE TECHIRGHIOL | 16.49% | 0% | 25.53% | 57.98% | 188 |
| Constanta - SC ABC MEDICAL CENTER SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 2 |
| Constanta - SC AQUA - MED CONSULTING SRL | 13.33% | 1.67% | 20% | 65% | 60 |
| Constanta - SC GASTROMED SRL | 25% | 0% | 25% | 50% | 4 |
| Constanta - SC POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL | 13.64% | 4.55% | 34.09% | 47.73% | 44 |
| Constanta - SPITALUL CLINIC CF CONSTANTA | 12.12% | 3.03% | 27.27% | 57.58% | 33 |
| Constanta - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CONSTANTA | 18.96% | 9.95% | 27.49% | 43.6% | 211 |
| Constanta - SPITALUL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CONSTANTA | 25.4% | 0% | 22.22% | 52.38% | 63 |
| Constanta - SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE, MEDICINA - FIZICA SI BALNEOLOGIE EFORIE NORD | 23.26% | 1.16% | 15.12% | 60.47% | 86 |
| Constanta - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA " SF. APOSTOL ANDREI" CONSTANTA | 19.04% | 6.51% | 36.87% | 37.59% | 415 |
| Constanta - SPITALUL MUNICIPAL MEDGIDIA | 19.47% | 15.93% | 29.2% | 35.4% | 113 |
| Constanta - SPITALUL ORASENESC CERNAVODA | 13.79% | 17.24% | 24.14% | 44.83% | 29 |
| Constanta - SPITALUL ORASENESC HARSOVA | 13.95% | 9.3% | 25.58% | 51.16% | 43 |
| Covasna - SPITALUL DE CARDIOLOGIE COVASNA | 21.95% | 0% | 14.63% | 63.41% | 41 |
| Covasna - SPITALUL JUDETEAN SF. GHEORGHE | 10.13% | 3.96% | 34.8% | 51.1% | 227 |
| Covasna - SPITALUL MUNICIPAL TG. SECUIESC | 17.65% | 5.88% | 29.41% | 47.06% | 34 |
| Covasna - SPITALUL ORASENESC BARAOLT | 0% | 28.57% | 28.57% | 42.86% | 7 |
| Dambovita - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TARGOVISTE | 17.54% | 4.21% | 38.25% | 40% | 285 |
| Dambovita - SPITALUL MUNICIPAL MORENI | 9.3% | 4.65% | 34.88% | 51.16% | 43 |
| Dambovita - SPITALUL ORASENESC GAESTI | 20% | 10% | 20% | 50% | 10 |
| Dambovita - SPITALUL ORASENESC PUCIOASA | 27.78% | 5.56% | 11.11% | 55.56% | 18 |
| Dolj - CENTRUL MEDICAL RENASTEREA SRL | 0% | 0% | 10% | 90% | 10 |
| Dolj - SPITALUL CLINIC C.F. CRAIOVA | 20% | 0% | 15% | 65% | 40 |
| Dolj - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI PNEUMOFTIZIOLOGIE "VICTOR BABES" CRAIOVA NR.3 | 18.02% | 3.49% | 26.74% | 51.74% | 172 |
| Dolj - SPITALUL CLINIC DE NEUROPSIHIATRIE CRAIOVA | 17.02% | 3.19% | 26.6% | 53.19% | 94 |
| Dolj - SPITALUL CLINIC MUNICIPAL FILANTROPIA CRAIOVA | 17.96% | 4.95% | 23.22% | 53.87% | 323 |
| Dolj - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE LEAMNA | 12.5% | 0% | 25% | 62.5% | 8 |
| Dolj - SPITALUL "FILISANILOR" FILIASI | 0% | 8.33% | 58.33% | 33.33% | 12 |
| Dolj - SPITALUL JUDETEAN CLINIC DE URGENTA CRAIOVA | 22.86% | 2.86% | 37.14% | 37.14% | 35 |
| Dolj - SPITALUL MUNICIPAL CALAFAT | 13.64% | 9.09% | 31.82% | 45.45% | 22 |
| Dolj - SPITALUL MUNICIPAL "PROF. DR. IRINEL POPESCU" BAILESTI | 23.08% | 7.69% | 30.77% | 38.46% | 13 |
| Dolj - SPITALUL ORASENESC ASEZ.BRANC. DABULENI | 16.67% | 0% | 33.33% | 50% | 6 |
| Dolj - SPITALUL ORASENESC SEGARCEA | 100% | 0% | 0% | 0% | 1 |
| Gorj - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TG - JIU | 16.58% | 9.55% | 32.66% | 41.21% | 199 |
| Gorj - SPITALUL ORASENESC BUMBESTI - JIU | 8.33% | 0% | 25% | 66.67% | 24 |
| Gorj - SPITALUL ORASENESC NOVACI | 22.58% | 12.9% | 19.35% | 45.16% | 31 |
| Gorj - SPITALUL ORASENESC ROVINARI | 9.68% | 0% | 38.71% | 51.61% | 31 |
| Gorj - SPITALUL ORASENESC TARGU - CARBUNESTI | 28.57% | 0% | 0% | 71.43% | 7 |
| Galati - DIAMED OBESITY SRL | 13.64% | 0% | 9.09% | 77.27% | 22 |
| Galati - FIZIOACTIV S.R.L | 12.5% | 0% | 12.5% | 75% | 8 |
| Galati - SPITALUL CFR GALATI | 9.3% | 4.65% | 18.6% | 67.44% | 43 |
| Galati - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE "SF.CUVIOASA PARASCHEVA" GALATI | 18.27% | 4.81% | 22.12% | 54.81% | 104 |
| Galati - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE | 15.71% | 7.14% | 30% | 47.14% | 70 |
| Galati - SPITALUL DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA | 27.27% | 9.09% | 0% | 63.64% | 11 |
| Galati - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SF. APOSTOL ANDREI" GALATI | 19.13% | 14.8% | 36.46% | 29.6% | 277 |
| Galati - SPITALUL MUNICIPAL "ANTON CINCU" TECUCI | 10.91% | 18.18% | 29.09% | 41.82% | 55 |
| Galati - SPITALUL ORASENESC TG.BUJOR | 21.05% | 5.26% | 5.26% | 68.42% | 19 |
| Galati - SPITALUL PENTRU COPII "SF. IOAN" GALATI | 19.53% | 4.73% | 33.73% | 42.01% | 169 |
| Giurgiu - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA GIURGIU | 12.24% | 13.27% | 39.8% | 34.69% | 98 |
| Giurgiu - SPITALUL ORASENESC BOLINTIN VALE | 17.74% | 11.29% | 30.65% | 40.32% | 62 |
| Hunedoara - MEDICOVER SRL PUNCT DE LUCRU DEVA | 0% | 0% | 33.33% | 66.67% | 3 |
| Hunedoara - SANATORIUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BRAD | 12.5% | 0% | 16.67% | 70.83% | 24 |
| Hunedoara - SPITALUL DE PSIHIATRIE ZAM | 0% | 0% | 66.67% | 33.33% | 3 |
| Hunedoara - SPITALUL DE URGENTA PETROSANI | 12% | 6.4% | 40.8% | 40.8% | 125 |
| Hunedoara - SPITALUL GENERAL CF SIMERIA | 14.63% | 2.44% | 17.07% | 65.85% | 41 |
| Hunedoara - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DEVA | 15.5% | 8.14% | 29.07% | 47.29% | 258 |
| Hunedoara - SPITALUL MUNICIPAL BRAD | 16.28% | 9.3% | 23.26% | 51.16% | 43 |
| Hunedoara - SPITALUL MUNICIPAL "DR. ALEXANDRU SIMIONESCU" HUNEDOARA | 16.24% | 8.35% | 26.68% | 48.72% | 431 |
| Hunedoara - SPITALUL MUNICIPAL LUPENI | 15.09% | 5.66% | 28.3% | 50.94% | 53 |
| Hunedoara - SPITALUL MUNICIPAL ORASTIE | 28.57% | 0% | 19.05% | 52.38% | 21 |
| Hunedoara - SPITALUL MUNICIPAL VULCAN | 20% | 13.33% | 6.67% | 60% | 15 |
| Harghita - SPITAL MUNICIPAL TOPLITA | 5.41% | 5.41% | 29.73% | 59.46% | 37 |
| Harghita - SPITALUL DE PSIHIATRIE TULGHES | 0% | 0% | 33.33% | 66.67% | 6 |
| Harghita - SPITALUL JUDETEAN MIERCUREA CIUC | 17.26% | 4.57% | 26.4% | 51.78% | 197 |
| Harghita - SPITALUL MUNICIPAL GHEORGHIENI | 20.37% | 1.85% | 12.96% | 64.81% | 54 |
| Harghita - SPITALUL MUNICIPAL ODORHEIU SECUIESC | 13.08% | 3.85% | 23.08% | 60% | 130 |
| Harghita - VISION 2009 SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 1 |
| Ilfov - CARDIO - REC SRL | 26.09% | 4.35% | 17.39% | 52.17% | 23 |
| Ilfov - SPITALUL DE OBSTETRICA GINECOLOGIE BUFTEA | 18.56% | 1.03% | 17.53% | 62.89% | 97 |
| Ilfov - SPITALUL DE PSIHIATRIE "EFTIMIE DIAMANDESCU" BALACEANCA | 0% | 0% | 50% | 50% | 2 |
| Ialomita - SPITAL MUNICIPAL FETESTI | 12.63% | 7.37% | 43.16% | 36.84% | 95 |
| Ialomita - SPITAL MUNICIPAL URZICENI | 25% | 8.33% | 25% | 41.67% | 12 |
| Ialomita - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SLOBOZIA | 14.09% | 10.07% | 36.24% | 39.6% | 149 |
| Ialomita - SPITALUL ORASENESC TANDAREI | 7.14% | 7.14% | 50% | 35.71% | 14 |
| Iasi - ARCADIA HOSPITAL | 17.54% | 2.34% | 16.96% | 63.16% | 171 |
| Iasi - ARCADIA RECUPERARE MEDICALA S.R.L | 0% | 0% | 0% | 100% | 2 |
| Iasi - ARHIEPISCOPIA IASILOR | 23.5% | 1.64% | 12.02% | 62.84% | 183 |
| Iasi - ASOCIAŢIA "GLASUL VIEŢII" | 12.5% | 0% | 12.5% | 75% | 8 |
| Iasi - CARDIO - PRAXIS SRL | 0% | 0% | 66.67% | 33.33% | 3 |
| Iasi - FERTIGYN SRL | 0% | 0% | 0% | 100% | 5 |
| Iasi - INSTITUTUL DE BOLI CARDIOVASCULARE "PROF.DR. G.I.M. GEORGESCU" IASI | 17.46% | 0% | 25.93% | 56.61% | 189 |
| Iasi - INSTITUTUL DE PSIHIATRIE SOCOLA IASI | 7.14% | 0% | 42.86% | 50% | 14 |
| Iasi - INSTITUTUL REGIONAL DE ONCOLOGIE IASI | 18.29% | 1.52% | 22.1% | 58.1% | 525 |
| Iasi - MEDEUROPA SRL - PUNCT DE LUCRU IAŞI | 28.57% | 0% | 7.14% | 64.29% | 42 |
| Iasi - NOBEZ MEDICAL S.R.L. | 0% | 0% | 14.29% | 85.71% | 7 |
| Iasi - RED HOSPITAL - SPITALUL SF. SAVA S.R.L. | 23.08% | 7.69% | 23.08% | 46.15% | 13 |
| Iasi - SANOPTIC SRL | 11.11% | 0% | 0% | 88.89% | 9 |
| Iasi - SC ARCADIA CARDIO SRL | 20.73% | 0% | 28.05% | 51.22% | 82 |
| Iasi - SP. CL. URGENTA "PROF. DR. N. OBLU" IASI | 21.47% | 4.71% | 29.32% | 44.5% | 191 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC CF IASI | 11.82% | 1.82% | 20.91% | 65.45% | 110 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE "SF. PARASCHEVA" IASI | 13.19% | 4.17% | 31.94% | 50.69% | 144 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE IASI | 10.5% | 5.04% | 32.35% | 52.1% | 238 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE IASI | 15% | 2.35% | 21.76% | 60.88% | 340 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII "SF.MARIA" IASI | 14.25% | 10.5% | 36% | 39.25% | 400 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC DR.C.I.PARHON IASI | 16.44% | 6.39% | 32.42% | 44.75% | 219 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA "SF. SPIRIDON" IASI | 7.49% | 4.01% | 38.5% | 50% | 374 |
| Iasi - SPITALUL CLINIC OBSTETRICA - GINECOLOGIE "ELENA DOAMNA" IASI | 14.29% | 2.2% | 31.87% | 51.65% | 91 |
| Iasi - SPITALUL DE BOLI CRONICE "SFANTUL IOAN" TARGU FRUMOS | 4.55% | 0% | 22.73% | 72.73% | 22 |
| Iasi - SPITALUL DE OBSTETRICA - GINECOLOGIE "CUZA - VODA" IASI | 9.33% | 2.67% | 34.22% | 53.78% | 225 |
| Iasi - SPITALUL GENERAL CF PASCANI | 11.76% | 5.88% | 23.53% | 58.82% | 17 |
| Iasi - SPITALUL MUNICIPAL DE URGENTA PASCANI | 13.04% | 13.04% | 33.7% | 40.22% | 92 |
| Iasi - SPITALUL ORASENESC HARLAU | 0% | 25% | 50% | 25% | 4 |
| Iasi - TRANSMED EXPERT SRL | 12.5% | 0% | 26.56% | 60.94% | 64 |
| Mehedinti - ENDODIABET SRL | 8.33% | 8.33% | 25% | 58.33% | 12 |
| Mehedinti - SPITALUL GENERAL CĂI FERATE DROBETA TURNU SEVERIN | 20.59% | 0% | 14.71% | 64.71% | 34 |
| Mehedinti - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DROBETA TURNU SEVERIN | 14.58% | 5.21% | 44.79% | 35.42% | 96 |
| Mehedinti - SPITALUL MUNICIPAL ORSOVA | 15.38% | 0% | 7.69% | 76.92% | 13 |
| Mehedinti - SPITALUL ORASENESC BAIA DE ARAMA | 25% | 25% | 25% | 25% | 4 |
| Maramures - CENTRUL MEDICAL UNIREA PCT DE LUCRU BAIA MARE | 28.57% | 0% | 7.14% | 64.29% | 14 |
| Maramures - SPITAL DE PSIHIATRIE CAVNIC | 18.18% | 9.09% | 9.09% | 63.64% | 11 |
| Maramures - SPITAL & POLICLINICA SFANTUL IOAN SRL | 20.83% | 0% | 8.33% | 70.83% | 24 |
| Maramures - SPITALUL DE BOLI INFECTIOSE SI PSIHIATRIE BAIA.MARE | 18.98% | 5.56% | 19.44% | 56.02% | 216 |
| Maramures - SPITALUL DE RECUPERARE BORSA | 8.96% | 4.48% | 41.79% | 44.78% | 67 |
| Maramures - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "DR CONSTANTIN OPRIS" BAIA MARE | 14.85% | 3.48% | 41.3% | 40.37% | 431 |
| Maramures - SPITALUL MUNICIPAL SIGHETU MARMATIEI | 15.79% | 5.26% | 34.21% | 44.74% | 114 |
| Maramures - SPITALUL ORASENESC TARGU LAPUS | 7.69% | 0% | 30.77% | 61.54% | 13 |
| Maramures - SPITALUL ORASENESC VISEU DE SUS | 24.39% | 4.88% | 26.83% | 43.9% | 41 |
| Maramures - SPIT.DE PNEUMOFTIZIOLOGIE ,,DR NICOLAE RUSDEA" | 17.98% | 4.49% | 28.09% | 49.44% | 89 |
| Mures - CENTRUL MEDICAL UNIREA SRL BUCURESTI - PUNCT DE LUCRU TG. MURES | 16.67% | 0% | 26.67% | 56.67% | 30 |
| Mures - CENTRUL MEDICONSULT SRL | 0% | 0% | 25% | 75% | 4 |
| Mures - DENTOSIM - QUEEN SRL | 40% | 0% | 40% | 20% | 5 |
| Mures - INSTITUTUL DE URGENTA PENTRU BOLI CARDIOVASCULARE SI TRANSPLANT TG.MURES | 11.02% | 0.79% | 20.47% | 67.72% | 127 |
| Mures - REHABCARE SRL | 14.29% | 0% | 0% | 85.71% | 7 |
| Mures - SAN - DORA MED SRL | 18.18% | 0% | 9.09% | 72.73% | 11 |
| Mures - SPITALUL CLINIC JUDEȚEAN DE URGENȚĂ TÂRGU MUREȘ | 12.08% | 3.13% | 33.33% | 51.46% | 480 |
| Mures - SPITALUL CLINIC JUDETEAN MURES | 10.7% | 5.88% | 33.42% | 50% | 374 |
| Mures - SPITALUL MUNICIPAL "DR.EUGEN NICOARA" REGHIN | 9.72% | 8.33% | 31.94% | 50% | 72 |
| Mures - SPITALUL MUNICIPAL " DR.GHEORGHE MARINESCU" TARNAVENI | 17.07% | 0% | 34.15% | 48.78% | 41 |
| Mures - SPITALUL MUNICIPAL SIGHISOARA | 15.56% | 6.67% | 42.22% | 35.56% | 45 |
| Mures - SPITALUL ORASENESC "DR.VALER RUSSU"LUDUS | 12.5% | 4.69% | 20.31% | 62.5% | 64 |
| Mures - SPITALUL ORASENESC SG. DE PADURE | 35.71% | 7.14% | 14.29% | 42.86% | 14 |
| Neamt - SPITAL ORASENESC "SFINTUL DIMITRIE"TG.NEAMT | 14.49% | 7.25% | 31.88% | 46.38% | 69 |
| Neamt - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BISERICANI | 12% | 0% | 32% | 56% | 50 |
| Neamt - SPITALUL DE PSIHIATRIE ""SF. NICOLAE" ROMAN | 0% | 0% | 0% | 100% | 1 |
| Neamt - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT | 15.38% | 15.38% | 42.86% | 26.37% | 91 |
| Neamt - SPITALUL MUNICIPAL ROMAN | 17.48% | 7.69% | 41.26% | 33.57% | 143 |
| Neamt - SPITALUL ORASANESC "SF. IERARH NICOLAE" BICAZ | 18.18% | 6.82% | 27.27% | 47.73% | 44 |
| Olt - SC LISIMED SRL | 10.39% | 3.9% | 28.57% | 57.14% | 77 |
| Olt - SPITALUL JUDETEAN SLATINA | 13.84% | 12.5% | 33.48% | 40.18% | 224 |
| Olt - SPITALUL MUNICIPAL CARACAL | 26.76% | 8.45% | 28.17% | 36.62% | 71 |
| Olt - SPITALUL ORASENESC BALS | 26.09% | 0% | 17.39% | 56.52% | 23 |
| Olt - SPITALUL ORASENESC CORABIA | 25% | 8.33% | 25% | 41.67% | 24 |
| Prahova - GRAL MEDICAL SRL | 25% | 6.25% | 12.5% | 56.25% | 16 |
| Prahova - S.C. CENTRUL MEDICAL SANCONFIND S.R.L. | 24.32% | 2.7% | 8.11% | 64.86% | 37 |
| Prahova - S.C. MEDICAL CENTER GRAL S.R.L. | 7.14% | 0% | 21.43% | 71.43% | 14 |
| Prahova - SPITALUL DE BOLI PULMONARE BREAZA | 30% | 0% | 20% | 50% | 10 |
| Prahova - SPITALUL DE ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE AZUGA | 15.79% | 2.11% | 22.11% | 60% | 95 |
| Prahova - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE FLORESTI | 11.11% | 3.7% | 14.81% | 70.37% | 27 |
| Prahova - SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA | 15.22% | 0% | 13.04% | 71.74% | 46 |
| Prahova - SPITALUL MUNICIPAL CAMPINA | 18.23% | 13.79% | 31.53% | 36.45% | 203 |
| Prahova - SPITALUL MUNICIPAL PLOIESTI | 24.49% | 8.16% | 23.47% | 43.88% | 98 |
| Prahova - SPITALUL ORASENESC BAICOI | 20% | 10% | 20% | 50% | 10 |
| Prahova - SPITALUL ORASENESC SFANTA FILOFTEIA MIZIL | 25.81% | 3.23% | 22.58% | 48.39% | 31 |
| Prahova - SPITALUL ORASENESC URLATI | 19.28% | 8.43% | 25.3% | 46.99% | 83 |
| Prahova - SPITALUL ORASENESC VALENII DE MUNTE | 22.5% | 10% | 22.5% | 45% | 40 |
| Sibiu - MISAN MED SRL | 17.65% | 2.94% | 23.53% | 55.88% | 34 |
| Sibiu - OPHTA - CONSULT SRL | 25% | 0% | 25% | 50% | 8 |
| Sibiu - SPITALUL CLINIC DE PEDIATRIE SIBIU | 21.63% | 4.81% | 25.48% | 48.08% | 208 |
| Sibiu - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA SIBIU | 13.56% | 3.73% | 31.43% | 51.28% | 509 |
| Sibiu - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE SIBIU | 20% | 0% | 20% | 60% | 45 |
| Sibiu - SPITALUL DE PSIHIATRIE DR. GH. PREDA SIBIU | 21.57% | 3.92% | 19.61% | 54.9% | 51 |
| Sibiu - SPITALUL GENERAL CF SIBIU | 18.57% | 1.43% | 8.57% | 71.43% | 70 |
| Sibiu - SPITALUL MUNICIPAL MEDIAS | 11.57% | 6.61% | 45.45% | 36.36% | 121 |
| Sibiu - SPITALUL ORASENESC AGNITA | 4.55% | 4.55% | 13.64% | 77.27% | 22 |
| Sibiu - SPITALUL ORASENESC CISNADIE | 22.41% | 0% | 13.79% | 63.79% | 58 |
| Salaj - SPITAL JUD DE URGENTA ZALAU | 13.15% | 3.81% | 33.56% | 49.48% | 289 |
| Salaj - SPITALUL DE BOLI CRONICE CRASNA | 33.33% | 0% | 33.33% | 33.33% | 3 |
| Salaj - SPITALUL ORASENESC JIBOU | 21.43% | 21.43% | 14.29% | 42.86% | 14 |
| Satu Mare - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE SATU MARE | 6.25% | 0% | 43.75% | 50% | 16 |
| Satu Mare - SPITALUL JUDETEAN SATU MARE | 13.87% | 8.03% | 42.34% | 35.77% | 274 |
| Satu Mare - SPITALUL MUNICIPAL CAREI | 20% | 5.33% | 22.67% | 52% | 75 |
| Satu Mare - SPITALUL ORASENESC NEGRESTI OAS | 12.9% | 3.23% | 38.71% | 45.16% | 31 |
| Satu Mare - VITREUM MEDICAL SRL | 100% | 0% | 0% | 0% | 1 |
| Suceava - PROVITA PAIN CLINIC S.A. | 35.71% | 0% | 7.14% | 57.14% | 14 |
| Suceava - SPITALUL DE BOLI CRONICE SIRET | 37.5% | 0% | 25% | 37.5% | 8 |
| Suceava - SPITALUL DE PSIHIATRIE CAMPULUNG MOLDOVENESC | 12.5% | 0% | 25% | 62.5% | 8 |
| Suceava - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SF.IOAN CEL NOU SUCEAVA | 12.53% | 3.62% | 29.81% | 54.04% | 359 |
| Suceava - SPITALUL MUNICIPAL CAMPULUNG MOLDOVENESC | 20.83% | 2.08% | 41.67% | 35.42% | 48 |
| Suceava - SPITALUL MUNICIPAL FALTICENI | 20% | 5% | 45% | 30% | 20 |
| Suceava - SPITALUL MUNICIPAL RADAUTI | 13.96% | 8.11% | 36.04% | 41.89% | 222 |
| Suceava - SPITALUL MUNICIPAL VATRA DORNEI | 13.04% | 8.7% | 20.65% | 57.61% | 92 |
| Suceava - SPITALUL ORASENESC GURA HUMORULUI | 13.73% | 0% | 27.45% | 58.82% | 51 |
| Suceava - SP. PSIHIATRIE CRONICI SIRET | 25% | 0% | 12.5% | 62.5% | 8 |
| Tulcea - CENTRUL MEDICAL UNIREA SRL - TULCEA | 0% | 7.69% | 38.46% | 53.85% | 13 |
| Tulcea - DOC MED LUKA S.R.L | 12.5% | 12.5% | 25% | 50% | 16 |
| Tulcea - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TULCEA | 12.5% | 9.72% | 34.72% | 43.06% | 72 |
| Tulcea - SPITALUL ORASENESC MACIN | 0% | 0% | 0% | 100% | 2 |
| Timis - CENTRUL MEDICAL DE EVALUARE, TERAPIE EDUCATIE MEDICALA SPECIFICA SI RECUPERARE PENTRU COPII SI TINER | 4.76% | 0% | 4.76% | 90.48% | 21 |
| Timis - INSTITUTUL DE BOLI CARDIOVASCULARE TIMISOARA | 9.28% | 1.03% | 15.46% | 74.23% | 97 |
| Timis - KARDINAL ONE MEDICAL SRL | 50% | 12.5% | 0% | 37.5% | 8 |
| Timis - MEDICIS S.A. | 11.11% | 11.11% | 11.11% | 66.67% | 9 |
| Timis - OFTALMOLOGICA SRL | 50% | 0% | 0% | 50% | 2 |
| Timis - ROCORDIS SRL | 50% | 0% | 0% | 50% | 2 |
| Timis - SC MATERNA CARE SRL | 15.63% | 3.13% | 9.38% | 71.88% | 32 |
| Timis - SPITAL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII "LOUIS TURCANU " | 9.09% | 8.68% | 31.82% | 50.41% | 242 |
| Timis - SPITAL DR. KARL DIEL JIMBOLIA | 21.82% | 7.27% | 18.18% | 52.73% | 55 |
| Timis - SPITALUL CLINIC CF TIMISOARA | 25% | 0% | 12.5% | 62.5% | 8 |
| Timis - SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI PNEUMOFTIZIOLOGIE DR.V.BABES TIMISOARA | 8.86% | 3.8% | 32.91% | 54.43% | 79 |
| Timis - SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA "PIUS BRîNZEU" TIMISOARA | 16.21% | 4.69% | 27.34% | 51.76% | 512 |
| Timis - SPITALUL CLINIC MUNICIPAL DE URGENTA TIMISOARA | 19.17% | 3.27% | 26.58% | 50.98% | 459 |
| Timis - SPITALUL DE PSIHIATRIE GATAIA | 25% | 0% | 0% | 75% | 4 |
| Timis - SPITALUL MUNICIPAL DR. TEODOR ANDREI LUGOJ | 0% | 50% | 50% | 0% | 2 |
| Timis - SPITALUL ORASENESC DETA | 26.67% | 3.33% | 23.33% | 46.67% | 30 |
| Timis - SPITALUL ORASENESC FAGET | 8.7% | 8.7% | 21.74% | 60.87% | 23 |
| Timis - SPITALUL ORASENESC SANNICOLAU MARE AMBULATORIUL DE SPECIALITATE | 10.77% | 10.77% | 30.77% | 47.69% | 65 |
| Teleorman - SC SPITAL ORASENESC SRL VIDELE | 22.58% | 3.23% | 29.03% | 45.16% | 31 |
| Teleorman - SPITALUL DE PSIHIATRIE POROSCHIA | 0% | 0% | 20% | 80% | 5 |
| Teleorman - SPITALUL JUDETEAN ALEXANDRIA | 20% | 15% | 30% | 35% | 80 |
| Teleorman - SPITALUL MUNICIPAL CARITAS ROSIORI DE VEDE | 15.38% | 25.64% | 33.33% | 25.64% | 39 |
| Teleorman - SPITALUL MUNICIPAL TURNU MAGURELE | 24.32% | 18.92% | 27.03% | 29.73% | 37 |
| Teleorman - SPITAL ZIMNICEA | 37.5% | 0% | 37.5% | 25% | 8 |
| Teleorman - SPIT.JUD.P.N.F.ROSIORII DE VEDE | 11.11% | 0% | 22.22% | 66.67% | 9 |
| Valcea - MEDAUDIO - OPTICA SRL | 0% | 0% | 100% | 0% | 1 |
| Valcea - S.C. CLINICA RAPITEST SRL | 27.27% | 0% | 22.73% | 50% | 22 |
| Valcea - SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE C. ANASTASATU - MIHAESTI | 15% | 0% | 30% | 55% | 20 |
| Valcea - SPITALUL DE PSIHIATRIE DRAGOESTI | 0% | 0% | 0% | 100% | 2 |
| Valcea - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA VALCEA | 13.7% | 9.59% | 26.03% | 50.68% | 73 |
| Valcea - SPITALUL MUNICIPAL "COSTACHE NICOLESCU" DRAGASANI | 0% | 33.33% | 66.67% | 0% | 3 |
| Valcea - SPITALUL ORASENESC BREZOI | 29.41% | 11.76% | 5.88% | 52.94% | 17 |
| Valcea - SPITALUL ORASENESC HOREZU | 19.19% | 8.08% | 23.23% | 49.49% | 99 |
| Vrancea - SPITALUL DE PSIHIATRIE CRONICI DUMBRAVENI | 25% | 25% | 0% | 50% | 4 |
| Vrancea - SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SF PANTELIMON FOCSANI | 21.84% | 9.77% | 37.36% | 31.03% | 174 |
| Vrancea - SPITALUL MUNICIPAL ADJUD | 19.05% | 4.76% | 14.29% | 61.9% | 21 |
| Vrancea - SPITALUL N N SAVEANU VIDRA | 28.57% | 14.29% | 0% | 57.14% | 7 |
| Vrancea - SPITALUL ORASENESC PANCIU | 12.77% | 0% | 23.4% | 63.83% | 47 |
| Vaslui - SPITAL JUDETEAN DE URGENTA VASLUI | 14.06% | 9.38% | 33.85% | 42.71% | 192 |
| Vaslui - SPITALUL MUNICIPAL DE ADULTI BARLAD | 16.57% | 7.73% | 36.46% | 39.23% | 181 |
| Vaslui - SPITALUL MUNICIPAL "DIMITRIE CASTROIAN" HUSI | 17.24% | 5.17% | 50% | 27.59% | 58 |