Graphs.ro are nevoie de cookie-uri ca sa functioneze corespunzator. Accepti folosirea de cookie-uri? Afla mai multe.
 
 
Ok, Accept toate Vezi optiuni
 
 
 

Precizare!

Incidenta cazurilor la 1000 locuitori / 14 zile este calculata pe baza cazurilor oficiale si a datelor populatiei rezidente oficiale a INS. De ce folosim populatia rezidenta?

Aceasta difera fata de cea prezentata in buletinele zilnice de informare care se calculeaza folosind populatia comunicata de catre Directia pentru Evidenta Persoanelor [...] si cazurile în functie de data la care acestea au fost încarcate în sistemul informatic (https://bit.ly/3580SKJ) din care se scad focarele (sursa: art. 4 din anexa nr. 2 la H.G. nr. 856 din 14.10.2020). Toate cele trei seturi de date nu sunt facute publice pentru fiecare judet in parte.

Ultima incidenta oficiala poate fi consultata aici: https://stirioficiale.ro/informatii/buletin-de-presa-26-octombrie-2020-ora-13-00

Tabel sortabil cu incidenta la 1000 loc. / 14 zile - 26 Oct.

Nume Judet Populatie 1 14 zile 2 Incidenta 3 HORECA 4 Carantina 5
Alba32377816235.01334%167%
Arad57492012692.21147%74%
Arges4157327081.70113%57%
Bacau58091216622.86191%95%
Bihor55999214452.58172%86%
Bistrita Nasaud2777245662.04136%68%
Botosani3763047832.08139%69%
Brasov55327817613.18212%106%
Braila2858514691.64109%55%
Bucuresti183288388014.80320%160%
Buzau4090605581.3691%45%
Caras Severin2694705942.20147%73%
Calarasi2800994301.54103%51%
Cluj70944531344.42295%147%
Constanta67191012721.89126%63%
Covasna2014374842.40160%80%
Dambovita48696412322.53169%84%
Dolj62104618372.96197%99%
Galati4996509251.85123%62%
Giurgiu2631943291.2583%42%
Gorj3119184201.3590%45%
Harghita30145012234.06271%135%
Hunedoara3799879052.38159%79%
Ialomita2541303921.54103%51%
Iasi79166526863.39226%113%
Ilfov48664414783.04203%101%
Maramures45847111912.60173%87%
Mehedinti2388673611.51101%50%
Mures53306418183.41227%114%
Neamt43822112882.94196%98%
Olt3896039142.35157%78%
Prahova71225419862.79186%93%
Satu Mare3311094931.4999%50%
Salaj2098939834.68312%156%
Sibiu40116814393.59239%120%
Suceava62253314262.29153%76%
Teleorman3286838882.70180%90%
Timis70574525693.64243%121%
Tulcea1920372731.4295%47%
Vaslui3711568562.31154%77%
Valcea34831813413.85257%128%
Vrancea3174193251.0268%34%